Dożywianie

Ceny obiadów w miesiącu KWIETNIU  2024 r. w Szkole Podstawowej

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie :

Obiad uczniowski:

20 x 6,00 = 120,00 zł

Obiad nauczycielski:

20 x 15,10 = 302,00 zł

Obiad pełnopłatny:

20 x 16,31 = 326,20 zł

Oddziały przedszkolne opłaty za posiłki

Śniadanie:

20 x 2,85 = 57,00 zł

Połówka obiadu:

20 x 3,00 = 60,00 zł

Podwieczorek:

20 x 2,55 = 51,00 zł

Kolejność spożywania obiadów na stołówce szkolnej:

1130- klasy I,

(po 4 lekcji) 1140- klasy II, III,

1200- klasa 0 B, 0 C, 0 D

1220 - klasy 0 A

(po 5 lekcji) 1240 - klasy IV, V, VI

(po 6 lekcji) 1345 - klasy VII, VIII

Wpłaty za dożywianie  przyjmuje intendent w stołówce w godz. 9.00-11.00  do 10 każdego miesiąca.

W przypadku braku opłaty, uczeń będzie wykluczony z dożywiania. Prosimy o terminowe dokonywanie opłat.

Regulamin korzystania przez uczniów ze stołówki szkolnej.

1.  Chęć rozpoczęcia korzystania z obiadów od początku roku szkolnego należy zadeklarować u intendenta do końca miesiąca poprzedzającego ( deklaracja).

2.  O rezygnacji z jedzenia obiadów należy (pisemnie) poinformować intendenta na co najmniej 3 dni przed końcem miesiąca.

3.  Wpłaty na obiady przyjmuje intendent w stołówce szkoły w godz. 9.00 - 11.00 do 10  każdego miesiąca.

4.  Odliczenia za niezjedzone obiady mogą zostać dokonane jedynie po wcześniejszym (poprzedni dzień do godziny 10.00) zgłoszeniu do intendenta (dotyczy również obiadów finansowanych przez GOPS).

5.  Obiad może jeść jedynie osoba, która za niego zapłaciła – nie można jeść obiadu „za kogoś”.

6.  Obiady wydawane są uczniom szkoły podstawowej na przerwach międzylekcyjnych, zgodnie z odpowiednimi grafikami w obecności nauczyciela  szkoły.

7.  Do stołówki nie można wchodzić z plecakiem, w kurtce czy niezmienionym obuwiu.

8.  Podczas posiłku należy zachowywać się cicho i kulturalnie.

9.  Nad porządkiem i czystością w stołówce czuwają dyżurni nauczyciele.

INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA  STOŁÓWKI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

W SZEPIETOWIE

Zgodnie z Rozporządzeniem UE Nr 1169/2011, wszelkie produkty spożywcze, w tym również te sprzedawane luzem, muszą posiadać oznakowanie dotyczące alergenów. Informacje na temat alergenów muszą być podawane również w przypadku żywności serwowanej w ramach realizacji usług publicznych, np. w szpitalach, klinikach, domach opieki, szkołach, przedszkolach, żłobkach, stołówkach oraz jadłodajniach zakładowych. Zarówno restauracje, kawiarnie, bary szybkiej obsługi, jak i też firmy cateringowe – czyli innymi słowy cały przemysł gastronomiczny – zobowiązane są do podawania informacji na temat obecnych w żywności alergenów. Z powyższego obowiązku zwolnione są wyłącznie osoby prywatne – na przykład w przypadku organizacji imprez o charakterze charytatywnym.

W naszej szkole jadłospisy układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia, na podstawie wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Kuchnia nadzorowana jest przez SANEPID.

Jadłospis jest zaplanowany na cały tydzień i dostępny dla rodziców i uczniów na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej naszej szkoły. W kuchni panie kucharki nie korzystają z gotowych produktów typu: sałatki ze słoików, mięso konserwowane. Podają uczniom produkty najwyższej jakości. Same robią gołąbki, roladki wieprzowe, pieczeń, naleśniki, kluski, racuchy, placki z jabłkami, itp., Przygotowują świeże surówki z warzyw tuż przed podaniem. Uczniom serwowane są takie posiłki, które najbardziej lubią. Wykonane smacznie jak w domu są wartościowe i urozmaicone. W ciągu dnia pani intendentka czuwa nad prawidłowością 620 posiłków.

Serdecznie dziękujemy za codzienną życzliwość pań kucharek przy okienku podczas wydawanych porcji, za ich uśmiechy, a szczególnie za dokładki.