Na Warmii i Mazurach

W dniach od 5 do 7 czerwca 43 uczniów naszej szkoły podróżowało po Warmii i Mazurach. Szlak turystyczny rozpoczął się w Gierłoży. Wszystkich zainteresował wygląd głównej kwatery Adolfa Hitlera "Wilczy Szaniec" i przeprowadzony zamach na wodza Trzeciej Rzeszy. W Mikołajkach odbył rejs statkiem po jeziorze Śniardwy. Cudowna pogoda i widoki dostarczyły wielu wrażeń. A dowodem na to jest wiele pięknych zdjęć.

Drugi dzień upłynął pod znakiem Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, dlatego zwiedziliśmy dawną jego stolicę, czyli zamek w Malborku. Obejrzeliśmy także sosny taborskie w rezerwacie, przy okazji poznaliśmy niezwykłą historię pozyskiwania drewna na maszty. Wieczorem czekały na nas różne atrakcje: rozgrywki na hali sportowej, basen, ognisko z kiełbaskami i wspólna belgijka.

Ostatniego dnia spacerowaliśmy wśród dzikich zwierząt po parku w Kadzidłowie. Następnym punktem programu był park linowy. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na trasach o zróżnicowanych poziomach trudności. W godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.