VI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”

Magdalena Zubczyńska z kl. VIa zajęła III miejsce w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Magda napisała wiersz pt. „Krwawy brzask” będący hołdem poległym 17 lipca 1943 roku mieszkańcom wsi Krasowo Częstki. W autorskim komentarzu do wiersza uwzględniła okoliczności pacyfikacji tej podlaskiej wsi na podstawie samodzielnie zgromadzonych materiałów i dostępnych źródeł historycznych.

Utwór „Krwawy brzask” znajdzie się w pokonkursowym tomiku wierszy nagrodzonych, którego promocja jest zaplanowana na  październik bieżącego roku podczas uroczystej gali podsumowującej VI edycję konkursu.