Przedszkolaki w Wiosce Farmera

5 czerwca, z wielkim entuzjazmem dzieci z grup: KRASNOLUDKI, PIRACI i ODKRYWCY wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do @ Majątku Howieny w Pomigaczach. Po raz drugi w tym roku, właściciele gospodarstwa agroturystycznego gościli przedszkolaków z naszej szkoły. Tym razem dobrano dzieciom aktywności odpowiednie dla początkujących farmerów: quiz wiedzy o produktach uprawianych w gospodarstwie rolnym, warsztaty ekologiczne – las w słoiku, gry i zabawy ruchowe na łonie natury, zwiedzanie mini zoo. Największą atrakcją było dojenie krowy. Każdy chętnie wcielał się w rolę gospodarza i próbował swoich sił. Nie było, to łatwe zadanie, ale dało wiele radości. Pobyt w wiosce farmera zwieńczył wspólny posiłek przy kiełbasce z pieca oraz orzeźwiającej wodzie z cytryną i ziołami. Najmłodsi poczuli sielski klimat wsi w najlepszym wydaniu.

Izabela Bauer