Niesamowita przygoda w Bujence

Przedszkolaki kolejny raz w tym roku wybrały się na wycieczkę, tym razem obcować z najmilszymi zwierzętami, jakimi są alpaki. Gospodarze Rancza na Sówce zorganizowali nam trzygodzinny pobyt w największej hodowli alpak w Polsce. Alpaki to najmilsze zwierzęta pod słońcem, przeurocze, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Maluchy były bardzo szczęśliwe, a uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu na ranczo. Dzieci samodzielnie przygotowywały ulubioną tartą marchewkę, a potem karmiły łagodne jak aniołki alpaki. W towarzystwie pracownika spędzały czas wśród stada futrzanych, ciekawskich zwierząt, mogły je dotykać, głaskać i przytulać oraz fotografować się z nimi. Każde dziecko miało też możliwość wyprowadzenia alpaki na spacer oraz uczestniczenia w warsztatach dotyczących ich hodowli i wykorzystania alpaczej wełny – jednego z najcenniejszych włókien: ze względu na swoją jakość oraz największą produkcję. Ranczo na Sówce, to dom także innych zwierząt tj.: wielbłądy, konie, osiołki, krowy, kaczki, gęsi, kury i koty. Dzięki łagodnemu usposobieniu obcowanie z nimi było czystą frajdą. Na koniec spotkania przedszkolaki zakupiły przeróżne pamiątki z wizerunkiem alpaki, a potem brały udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów, korzystały z placu zabaw. Kulminacyjnym momentem było wspólne biesiadowanie przy ognisku, relaks i odpoczynek po pełnej wrażeń wizycie w Bujence.

Izabela Bauer