Szkolna sala regionalna

Szkolna sala regionalna  powstała ze zbiorów gromadzonych od wielu lat przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W 2018  roku eksponaty przeniesiono do nowego pomieszczenia, zakupiono również odpowiednie regały.

Ekspozycję stałą stanowią przedmioty codziennego użytku niezbędne w kuchni każdej gospodyni i narzędzia gospodarskie. Interesująca jest  kolekcja banknotów i czasopism. Najstarsze pochodzą z 1882 roku. Zgromadzono również narzędzia służące do obróbki lnu oraz tkaniny lniane i wełniane.  Znaczna część eksponatów pochodzi           z II połowy XIX wieku, najnowsze zaś z połowy XX wieku.

Sala regionalna cały czas jest  otwarta. To miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów naszej szkoły, tu również odbywają się lekcje.

Zainteresowanych historią naszego regionu zapraszamy do wizyty w szkolnym muzeum. Zachęcamy także do powiększania naszych zbiorów o nowe eksponaty. Gościom i darczyńcom  dziękujemy.