Czytanie przedszkolakom

W ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 17 października odbyło się głośne czytanie we wszystkich grupach przedszkolnych. Zostały zaplanowane różne formy promocji i rozwoju czytelnictwa naszych przedszkolaków na lata 2021 – 2025. Z tej racji wychowawczynie Żabek, Smerfów, Krasnoludków oraz Piratów zaprosiły do swoich sal mamy, które przeczytały wybrane pozycje z literatury dziecięcej. W grupie 0a dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pod tytułem „Na straganie”, w 0b - bajki Charles'a Perrault „Kot w butach”, w 0c – opowieści o „Georgu i jego dinozaurach”, a w 0d – historii Tove Jonson'a pod tytułem „Muminki”. Maluchy były bardzo zainteresowane, swobodnie wypowiadały się oraz udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanych tekstów. Między dziećmi, a zaproszonymi gośćmi wywiązały się ciekawe rozmowy na temat głównych bohaterów. Na tej podstawie przedszkolaki wykonały tematyczne prace plastyczne, które zostały wywieszone w ich salach. Głośne czytanie jest wspaniałą formą nie tylko promocji i rozwijania czytelnictwa, ale przede wszystkim ważnym elementem stymulacji rozwoju - wpływa korzystnie na inteligencję, emocjonalność i wiedzę najmłodszych.

Izabela Bauer