XV POWIATOWY KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

7 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Wzięło w nim udział dziesięć zespołów  ze szkół podstawowych powiatu wysokomazowieckiego. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Komisja konkursowa w  składzie: Małgorzata Krajewska, Joanna Ścisłowicz, Katarzyna Kaczyńska, Agnieszka Zdrodowska po sprawdzeniu wszystkich prac dokonała oceny i ustaliła wynik końcowy konkursu.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Indywidualnie zwyciężyła również uczennica tej szkoły.

Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, opiekunom składają podziękowanie za przygotowanie uczniów.

Nagrody dla  zwycięzców konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w  Wysokiem Mazowieckiem, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie, Europe Direct Podlaskie, Zakład Mechaniki Pojazdowej Marek Żochowski. Na uroczystości wręczania nagród obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie – Grzegorz Żochowski, asystent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku  - mgr Wojciech Zoń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szepietowie – Piotr Markowski i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Szepietowie – Renata Dąbrowska.

W czasie pracy komisji konkursowej młodzież obejrzała występ Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Odbyła się również pogadanka o tematyce unijnej z przedstawicielem Europe Direct – panem Wojciechem Zoń.

Przewodnicząca komisji konkursowej

Małgorzata Krajewska