Spotkanie z psychologiem - "Radzę sobie z emocjami

W dniach 07.04 2022 r. i 23.05.2022 r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w projekcie profilaktycznym „Radzę sobie z emocjami – nie sięgam po używki”, który został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miejskim w Szepietowie. Celem zajęć było:

- wzmocnienie kondycji psychicznej uczniów, osłabionej izolacją od środowiska szkolnego z powodu pandemii COVID19

- przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym, inicjującym sięganie po używki (alkohol, papierosy, e-papierosy, narkotyki)

- odbudowa prawidłowych relacji z rówieśnikami – wdrażanie do integracji ze środowiskiem tworzącym szkołę

- kształcenie postaw tolerancji i empatii wobec uczniów uchodźców z Ukrainy.

Każda z klas uczestniczyła w 2x45minutowych sesjach. Prowadziła je p.Agnieszka Berda, certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji. Podczas zajęć  pracowała metodami aktywizującymi, problemową, ekspresji, impresji i graficznego zapisu. W rozmowach ewaluacyjnych uczniowie oceniali wysoko formę i zagadnienia poruszane przez prowadzącą.