WYCIECZKA KLAS DRUGICH

W piatek 13 maja uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Warszawie. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny. Najpierw dzieci zwiedziły Manufakturę cukierków. Dowiedziały się w jaki sposób powstają lizaki, jakie naturalne barwniki wykorzystuje się,  by uzyskać odpowiedni kolor słodyczy, następnie  każde dziecko zrobiło lizaka. Kolejnym etapem zwiedzania był ogród na dachu CNK. Mali tropiciele obserowowali różne gatunki roślin. Najwięcej radości sprawiła możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką. Zainspirowani  do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, uczniowie  eksperymentowali i  odkrywali różnorodne możliwości urządzeń naukowych. Interaktywne stacje badawcze, pomagały  zrozumieć zjawiska fizyczne. Dzięki nim  dzieci mogły się dowiedzieć, jak powstają fale, drgania czy prąd lub jak działa magnes i jak zachowują się płyny. W innych miejscach uczniowie mieli okazje, by ćwiczyć umiejętność pisania i rysowania czy rozwijać motorykę małą. Niezwykła podróż po niebie w Planetarium, dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Przez chwilę można było wzlecieć nad Ziemię i podziwiać naszą galaktykę. Uczniowie wrócili w doskonałych nastrojach. Wspólne śpiewanie piosenek w autobusie, zagadki, dobra zabawa sprawiły dużo radości i wspaniałe przeżycia.

Agnieszka Roszkowska-Kowalczyk