ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Ze względu na panującą  pandemię zakończenie roku szkolnego w  Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego miało nietypowy przebieg. W czwartek, 24.06.21r.  uczniowie uczestniczyli w dziękczynnej Mszy Św. odprawianej przez księdza Adama Kowalewskiego. W piątek, 25.06.21r. w godzinach porannych z wychowawcami spotkały się dzieci z klas 0-III. Po wręczeniu dyplomów, nagród i świadectw oraz ciepłych pożegnaniach przedwakacyjnych wróciły do swoich domów.

O godz. 9.00 na halę gimnastyczną dotarli ósmoklasiści, którym umożliwiono uroczyste pożegnanie ze szkołą. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: Burmistrz  Szepietowa– Robert Lucjan Wyszyński, Przewodniczący Rady Miejskiej- Grzegorz Żochowski oraz  Przewodniczący Rady Rodziców- Sławomir Kućmierowski. Zgromadzonych powitał Dyrektor szkoły- Piotr Markowski, następnie głos zabrali przybyli goście. W dalszej kolejności ósmoklasiści przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, złożyli przyrzeczenie absolwentów i wysłuchali wystąpienia pani Beaty Sokołowskiej- wychowawczyni klasy VIIIB. Następnie absolwenci zaprezentowali piękną i wzruszającą część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców i pani Anny Powojskiej. Po tych zabawnych, ale i wzruszających chwilach przyszedł czas na wręczenie nagród za liczne osiągnięcia.   Nagrody za najwyższą średnią ocen ufundował i wręczył Burmistrz Szepietowa-  Robert Lucjan Wyszyński. Wyróżnieniem tym zostały uhonorowane dwie absolwentki: Wiktoria Koc z kl. VIIIA i Magdalena Włostowska z kl. VIIIB. Pani Małgorzata Krajewska przekazała nagrody swoim podopiecznym-  laureatom Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego do Sejmu Dzieci i Młodzieży: Wiktorii Koc i Konradowi Czarkowskiemu z kl. VIIIA. Natomiast Ksawiera Krajewskiego z kl. VIIIA wyróżniono za uzyskanie tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego. Rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą, otrzymali listy gratulacyjne. Następnie wychowawcy klas ósmych: pani Beata Sokołowska i pan Józef Dmochowski wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. Po ich otrzymaniu absolwenci ze łzami w oczach pożegnali się ze wszystkimi zgromadzonymi, mając świadomość, że zamykają kolejny rozdział swojego życia. Niektórzy być może zazdrościli młodszym kolegom z klas IV-VII, odbierającym w późniejszych godzinach  nagrody i świadectwa od swoich wychowawców, ponieważ mają oni jeszcze przed sobą kolejne,  tak piękne spotkania.