DNI EUROPEJSKIE 2021

17 lat Polski w Unii Europejskiej 2004 – 2021

1 maja 2004 r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Proces integracji europejskiej zapoczątkował Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych, który 9 maja 1950 roku zwrócił się z propozycją, do kanclerza  Republiki Federalnej Niemiec – Konrada Adenauera,  utworzenia wspólnoty węgla i stali. Adenauer przystał na tę propozycję i proces integracji europejskiej został zapoczątkowany. W tym roku obchodzimy 71 rocznicę podpisania Planu Schumana. Dzień 9 maja został ogłoszony przez Unię Europejską – Dniem Europy. Natomiast1 maja 2021 roku minęło 17 lat od wstąpienia naszego kraju do wspólnoty państw unijnych. Co roku obchodzimy w naszej szkole Dni Europejskie. W tym roku można było dwa tematy do prezentacji:

1. Europa i Unia Europejska w dobie pandemii.

2. Portugalia i jej prezydencja w Radzie Europejskiej.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez naszych uczniów. Wyróżniono prezentacje następujących  uczniów:

1.Weronika Wojtkowska kl.7b

2.Magda Markowska kl.7a