TROPICIELE WIEDZY

W piątek, w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Patrona. Uczniowie z klasy pierwszej, postanowili dowiedzieć się, kim był kardynał Stefan Wyszyński. W tym celu, poprosili o pomoc panią, która jest "skarbnicą wiedzy" w wielu dziedzinach. Pani Grażynka Werpachowska- bibliotekarka szkolna bardzo ciekawie opowiadała bibliografię naszego patrona. Stefek - bo tak był nazywany kardynał, był takim samym chłopcem, jak niektórzy z pierwszaków. Wspinał się na drzewa, zdarzało mu się nieraz coś spsocić. Pierwszaki, doskonale wiedzieli, że nasz patron ma swoją ulicę w Szepietowie oraz pomnik. Mali tropiciele wiedzą - za sprawą słów naszego patrona, że " z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem, powstaje wielkość człowieka.

Agnieszka Roszkowska-Kowalczyk