Spotkanie z policją

Policjanci dla najmłodszych

23.09.2020 r.  – jak co roku, z inicjatywy pedagoga szkolnego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem z panią dzielnicową Szepietowa Wiolettą Włostowską. Podczas spotkania z uczniami klas pierwszych i sześciolatkami funkcjonariuszki przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówiły też o obowiązku noszenia odblasków i zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Mali użytkownicy ruchu drogowego dowiedzieli się jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach, jak uniknąć zagrożeń w codziennym pokonywaniu drogi do i ze szkoły. Zajęcia były bardzo atrakcyjne – dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć przedmioty wykorzystywane  w codziennej służbie mundurowych i uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania związane z pracą policji. Po usystematyzowaniu wiedzy, pod czujnym okiem policjantek uczniowie wyposażeni w elementy odblaskowe uczyli się praktycznie jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Musiały wykazać się inicjatywą, gdyż same decydowały o momencie bezpiecznego przejścia przez ulicę. Wszystkie dzieci przeszły test celująco.

Małgorzata Mędrygał