Dzień przedszkolaka

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma ono przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
    Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień we wtorek 22 września. Pogoda oraz nastroje dzieci sprzyjały imprezie. Czekały na nie atrakcje i niespodzianki przygotowane przez Panie Przedszkolanki. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne z Myszką Miki i Myszką Mini. Goście z Disnaylandu wyprowadziły ubrane na niebiesko grupy sówek, misiaczków, jeżyków oraz biedroneczek korowodem na boisko szkolne, gdzie odbyło się puszczanie błękitnych balonów z listami do wszystkich przedszkolaków na całym świecie. Na świeżym powietrzu brały udział w przeciąganiu liny i bawiły się z chustą animacyjną Klanzy.
     Po powrocie do budynku szkoły powtarzały słowa Przyrzeczenia Przedszkolaka za panią wicedyrektor Renatą Dąbrowską, a następnie otrzymały odznaki z symbolami swojej grupy na pamiątkę wydarzenia.
    Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, zabaw tanecznych, pląsów, zabaw ruchowych przy muzyce. Radość i głośny śpiew przedszkolnych piosenek świadczyły o wspaniałej zabawie.
    Za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy naszym kochanym przedszkolakom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
Izabela Bauer